18 grudnia 2017

„Czas na czytanie. Książka wzbogaca”

Biblioteka Uczelniana Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu wzięła udział w organizowanej przez Świat Książki, Ciszewski Public Relations oraz Fundację Agory akcji zatytułowanej:

„Czas na czytanie. Książka wzbogaca”.

Akcja „Czas na czytanie. Książka wzbogaca” jest jedną z największych w Polsce kampanii społecznych wspierających czytelnictwo i kulturę czytania. Głównym celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa wśród ogółu polskiego społeczeństwa poprzez umożliwienie jak największej liczbie osób dostępu do interesujących pozycji książkowych.

Z badań dotyczących poziomu czytelnictwa w Polsce wynika, że czytamy coraz mniej. Porównując aktualne dane ze wskaźnikami z 1999 roku, obserwujemy malejące zainteresowanie czytaniem oraz mniejszą rolę książek w naszym życiu. Książki coraz rzadziej są tematem rozmów. Polacy sporadycznie zauważają, że wpływają one korzystnie na rozwój dzieci (wg IQS, 2006).

Osoby pozbawione kontaktu ze słowem pisanym, a w szczególności młodzież, zaprzepaszczają swoje szanse na odnalezienie się we współczesnym świecie. Wspieranie czytelnictwa w Polsce jest istotnym elementem działań na rzecz niwelowania nierówności społecznych i wykluczenia społecznego osób o niskim poziomie wykształcenia.

Poniżej prezentujemy listę książek, które otrzymaliśmy w ramach akcji „Czas na czytanie. Książka wzbogaca”.

Tytuł/autor                                                                                                                           Liczba egz.

Listy z podróży do Ameryki
Henryk Sienkiewicz
1