Aktualności

3 kwietnia 2023

Uwalniamy książki!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Uczelniana Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu postanowiła dołączyć do bookcrossingowej akcji.   Czym jest bookcrossing? Na temat tego zjawiska możemy przeczytać w oficjalnym serwisie, poświęconym tej idei www.bookcrossing.pl: „Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w… Czytaj więcej »

13 kwietnia 2023

Odjazdowy Bibliotekarz – zapraszamy na rajd rowerowy

  Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników oraz wykładowców Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu do udziału w rajdzie rowerowym w ramach ogólnopolskiej kampanii rowerowo-czytelniczej Odjazdowy Bibliotekarz. Głównym organizatorem przemyskiej edycji jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, natomiast jednym ze współorganizatorów jest Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu…. Czytaj więcej »

4 kwietnia 2023

Dostęp testowy do baz EBSCO

Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu informuje o uruchomieniu dostępu testowego do baz EBSCO: CINAHL Ultimate oraz MEDLINE Ultimate.   CINAHL Ultimate jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.500 i zawiera ponad… Czytaj więcej »

24 marca 2023

24 marca – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Święto zostało ustanowione przez polski parlament w 2018 r. Dzień ten przypada w rocznicę śmierci rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu, rozstrzelanej przez niemieckich żandarmów za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką… Czytaj więcej »

23 marca 2023

Czasopisma drapieżne i jak ich unikać – webinarium w Bibliotece Uczelnianej

Zapraszamy na webinarium Elsevier Online Training Hub, poświęcone tematyce czasopism drapieżnych. Szkolenie odbędzie się 28 marca br. w Czytelni Biblioteki Uczelnianej PANS o godz. 11.30. Webinarium jest poświęcone tematyce drapieżnych czasopism, które stały się istotnym problemem w komunikacji naukowej. Wraz z rozwojem drapieżnych praktyk, ich dywersyfikacją i rosnącym wyrafinowaniem, coraz trudniej jest zidentyfikować drapieżne czasopisma…. Czytaj więcej »

22 marca 2023

Zbiory Biblioteki Uczelnianej PANS w Przemyślu – Rocznik Przemyski. Historia” t. 58, 2022, z. 4: Magno nomine ac excellens lumen. Studia poświęcone Profesorowi Andrzejowi Chwalbie

W dniu 16 marca br. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu odbył się wykład prof. dr. hab. Andrzeja Chwalby „Funkcje rzeki San na przestrzeni wieków”. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://pansp.pl/pl/spotkanie-z-prof-andrzejem-chwalba/   Spotkaniu towarzyszyła prezentacja Rocznika Przemyskiego. Historia” t. 58, 2022, z. 4: Magno nomine ac excellens lumen. Studia poświęcone Profesorowi Andrzejowi Chwalbie… Czytaj więcej »

15 marca 2023

Ogłoszenie

Z powodu udziału pracowników biblioteki w prezentacji numeru specjalnego „Rocznika Przemyskiego. Historia” t. 58, 2022, z. 4, Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu będzie nieczynna w dniu 16.03.2023 r. (czwartek) w godz. 10:00-13:00. Za utrudnienia przepraszamy!

6 marca 2023

Elsevier – szkolenia online

        Szanowni Państwo,   zapraszamy na szkolenia on-line przygotowane przez Elsevier, które odbędą się wiosną br. i będą obejmować następujące tematy:   14/03/2023 Dane badawcze jako istotny element komunikacji naukowej – czy da się nimi zarządzać? 15/03/2023 Twój profil autora w bazie Scopus – instrukcja krok po kroku 28/03/2023 Czasopisma drapieżne i… Czytaj więcej »