Logo PANS

Aktualności

28 października 2023

Uwalniamy książki!

Miło nam poinformować, że Biblioteka Uczelniana Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu postanowiła dołączyć do bookcrossingowej akcji.   Czym jest bookcrossing? Na temat tego zjawiska możemy przeczytać w oficjalnym serwisie, poświęconym tej idei www.bookcrossing.pl: „Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w… Czytaj więcej »

27 października 2023

Nowy system biblioteczny – nowa jakość obsługi Czytelników w Bibliotece Uczelnianej

  Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że w Bibliotece Uczelnianej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu został wdrożony system PROLIB w ramach Projektu pn. „Uczelnia dostępna – PWSW” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.       System biblioteczny PROLIB pozwala na pełną automatyzację procesów bibliotecznych takich, jak:… Czytaj więcej »

29 września 2023

Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku studiów

Studenci I roku studiów licencjackich i inżynierskich wszystkich kierunków mają obowiązek odbyć szkolenie z Przysposobienia bibliotecznego. Celem szkolenia bibliotecznego jest przygotowanie studentów do aktywnego korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki Uczelnianej PANS. „Przysposobienie biblioteczne” jest realizowane w formie e-learningu i obejmuje między innymi następujące zagadnienia: podstawowe zasady korzystania ze zbiorów i usług Biblioteki (Regulamin korzystania ze… Czytaj więcej »

12 czerwca 2023

Było odjazdowo!

2 czerwca 2023 r. bibliotekarze Biblioteki Uczelnianej PANS w Przemyślu oraz studenci w dość niecodzienny sposób promowali czytelnictwo oraz biblioteki. Wzięli bowiem udział w ogólnopolskiej kampanii czytelniczo-rowerowej pod nazwą Odjazdowy Bibliotekarz. Głównym organizatorem przemyskiej edycji była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu przy PZPW w Rzeszowie, natomiast jednym ze współorganizatorów została Biblioteka… Czytaj więcej »

13 kwietnia 2023

Odjazdowy Bibliotekarz – zapraszamy na rajd rowerowy

  Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników oraz wykładowców Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu do udziału w rajdzie rowerowym w ramach ogólnopolskiej kampanii rowerowo-czytelniczej Odjazdowy Bibliotekarz. Głównym organizatorem przemyskiej edycji jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, natomiast jednym ze współorganizatorów jest Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu…. Czytaj więcej »

4 kwietnia 2023

Dostęp testowy do baz EBSCO

Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu informuje o uruchomieniu dostępu testowego do baz EBSCO: CINAHL Ultimate oraz MEDLINE Ultimate.   CINAHL Ultimate jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.500 i zawiera ponad… Czytaj więcej »

24 marca 2023

24 marca – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

24 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Święto zostało ustanowione przez polski parlament w 2018 r. Dzień ten przypada w rocznicę śmierci rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu, rozstrzelanej przez niemieckich żandarmów za ukrywanie Żydów z rodzin Goldmanów, Didnerów i Grünfeldów. Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką… Czytaj więcej »

23 marca 2023

Czasopisma drapieżne i jak ich unikać – webinarium w Bibliotece Uczelnianej

Zapraszamy na webinarium Elsevier Online Training Hub, poświęcone tematyce czasopism drapieżnych. Szkolenie odbędzie się 28 marca br. w Czytelni Biblioteki Uczelnianej PANS o godz. 11.30. Webinarium jest poświęcone tematyce drapieżnych czasopism, które stały się istotnym problemem w komunikacji naukowej. Wraz z rozwojem drapieżnych praktyk, ich dywersyfikacją i rosnącym wyrafinowaniem, coraz trudniej jest zidentyfikować drapieżne czasopisma…. Czytaj więcej »