Logo PANS
18 grudnia 2017

Dostęp próbny do serwisu informacyjnego EMIS


Biblioteka Uczelniana Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu otrzymała próbny dostęp do serwisu informacyjnego EMIS, który był aktywny do 15 maja 2015 r. w obrębie adresów IP sieci uczelnianej.

Serwis zawiera informacje dla ponad 100 światowych rynków, w tym m.in. informacje dla rynku polskiego. Informacje zawarte w poszczególnych krajach są w języku lokalnym (w tym języku polskim) oraz angielskim.

 

Serwis EMIS oferuje dostęp do pełnotekstowej prasy lokalnej oraz zagranicznej łącznie z archiwami. Przykładowo dla rynku polskiego jest dostęp do informacji z Rzeczpospolitej wraz z rankingami, Gazety.pl, Dziennika Gazety Prawnej wraz z rankingami, Parkietu, Pulsu Biznesu, dzienników regionalnych, Wprostu, Newsweeka, Forbesa, BBC Monitoring, PAP, IAR, PNB, komunikatów giełdowych z Emitenta i wielu innych. W serwisie znajdą Państwo także magazyny branżowe, opracowania i raporty z BMI, MarketLine, Euromonitor, OECD, GUS, BuddeComm, PMR, Audytela; bazy danych i sprawozdania finansowe spółek (Bisnode, InfoCredit, Monitor Polski B, Informator Upadłościowy, Notoria Financials), dane i raporty makroekonomiczne. Łącznie w serwisie jest ok. 10.000 publikacji.