18 grudnia 2017

Pierwsze kroki w bibliotece

Chociaż wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a do końca sesji coraz bliżej, nie oznacza to, że korytarze biblioteki uczelnianej wieją pustkami. W miniony wtorek (14.06.2016 r.) grupa podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy wraz ze swymi opiekunami odwiedziła bibliotekę. W ramach realizacji indywidualnych planów postępowania wspierająco-aktywizującego goście wzięli udział w spotkaniu, podczas którego zapoznali się z pracą bibliotekarza oraz księgozbiorem Biblioteki Uczelnianej. Zobaczyli również katalogi, wypożyczalnię oraz czytelnię.

Wśród słuchaczy znalazły się osoby, będące pierwszy raz w bibliotece. Po szybkim przełamaniu lodów podopieczni ŚDS okazali się być bardzo otwarci i ciekawi bibliotecznych „nowinek”.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

fot. arch. ŚDS