Logo PANS
18 grudnia 2017

Testowy dostęp do publikacji z bazy ibuk.pl


 Od dnia  18 października 2010 r. do 20 listopada 2010 r. Biblioteka Uczelniana PANS
otrzymała testowy dostęp do 1520 publikacji (w tym 17 darmowych) z bazy ibuk.pl

 

Aby skorzystać z czytelni on-line należy wejść na stronę

www.ibuk.pl/korpo

Czytelnia ibuk.pl jest dostępna na wszystkich komputerach znajdujących się w sieci uczelnianej
(Biblioteka Uczelniana, Pałac, Kolegium Nowe, Kolegium Wschodnie).

Wskazówki dla użytkowników:

 

Książki w ibuku można czytać na 2 sposoby:

1) za pomocą specjalnego oprogramowania iPaper, umożliwiającego wejście do udostępnionych książek przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego,

Program iPaper uruchamiany jest bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej i dla uczelni jest ustawiony jako domyślny, tak więc ze wszystkich komputerów na uczelni, objętych podanym zakresem adresów IP, użytkownik po wejściu na stronę www.ibuk.pl/korpo  powinien mieć bezpośredni dostęp do książek w ibuku. Uruchomienie programu jest niezależne od posiadanej przeglądarki internetowej i wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies, a także zainstalowanej wtyczki Adobe Flash Player w wersji 8 lub wyższej. Przejście do czytania odbywa się bezpośrednio ze strony „dostępne książki”. Przy pozycjach, do których uczelnia ma dostęp, pojawia się przycisk „czytaj”. Treść książki w programie iPaper otwiera się na nowej karcie lub w nowym oknie (zależnie od przeglądarki WWW).

2) korzystając z darmowego czytnika Itelix iLibrary Reader EE, dostępnego dla komputerów zaopatrzonych w system operacyjny Windows  (więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej: http://www.ibuk.pl/korpo/jak_korzystac.php)

W przypadku obu czytników każdą z książek można otworzyć pięciokrotnie
w tym samym czasie.

 

Informacja o Ibuk.pl

Ibuk.pl to pierwsza i największa w Polsce czytelnia podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. W ibuku.pl znajdziecie Państwo elektroniczne wersje czołowych wydawców, m.in. WN PWN, WNT, PZWL, WN Scholar, WAiP, WKiŁ, OW Impuls, Wolters Kluwer Polska.

Od ponad dwóch lat funkcjonuje wersja korporacyjna, przygotowana specjalnie dla bibliotek uczelnianych i publicznych.  Serwis został przetestowany na ponad 70 uczelniach, a ponad 40 uczelni zdecydowało się zakupić dostępy do wybranych zasobów ibuka. W ibuku znajduje się już ponad 1600 wartościowych publikacji, przydatnych i wykorzystywanych w dydaktyce na poziomie akademickim.