17 kwietnia 2019

Dostęp testowy do kolekcji eBook Academic Collection

Szanowni Państwo,

Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu informuje, że otrzymała do dnia 15 czerwca 2019 roku otwarty dostęp do kolekcji książek elektronicznych EBSCO Academic Collection. Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost Biblioteki, a dostęp do nich jest możliwy ze strony Biblioteki – Biblioteka PANS w Przemyślu – dostęp do Wirtualnej Biblioteki Nauki

oraz Biblioteka PANS w Przemyślu – dostęp testowy do kolekcji eBook Academic Collection – bezpośredni link.

Istnieje także możliwość zdalnego dostępu do kolekcji (z komputerów domowych). Aby uzyskać dane do logowania, prosimy o zgłaszanie się do Wypożyczalni Biblioteki PANS.

Poniżej znajdą Państwo krótki przewodnik dotyczący wyszukiwania książek elektronicznych EBSCO oraz szczegółowy opis kolekcji.

Wyszukiwanie książek elektronicznych na platformie EBSCOhost

eBook Academic Collection na platformie EBSCOhost oferuje ponad 180 000 e-booków od ponad 540 wydawców naukowych z całego świata, w tym: Elsevier, Ashgate Publishing, Taylor & Francis, Sage Publications and John Wiley & Sons, Oxford University Press, MIT Press, State University of New York Press, Cambridge University Press, University of California Press, McGill-Queen’s University Press, Harvard University Press, etc.

Książki są dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, włoskim, czeskim.

Tematyka książek obejmuje między innymi: psychologię, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, edukację, matematykę, nauki medyczne, nauki przyrodnicze, pomoce w nauce języków, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, chemię, informatykę, inżynierię i wiele innych.

Dostęp do książek jest nielimitowany tzn., że nielimitowana liczba użytkowników może korzystać z jednego tytułu w tym samym czasie.

Zapraszamy do korzystania.