29 września 2020

Zasady funkcjonowania Biblioteki Uczelnianej od 1 października 2020 r.

Od dnia 1 października 2020 r. Biblioteka Uczelniana PANS  będzie czynna w ograniczonym zakresie.
Usługi biblioteczne będą ograniczone do wypożyczeń i zwrotów książek oraz podbijania kart obiegowych.

Punkt obsługi czytelników będzie czynny:

Poniedziałek – piątek: 8.00 – 15.00

Czytelnia oraz katalogi będą nieczynne do odwołania.

Książki można wypożyczyć po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 16 73 55 287, 16 73 55 288, 16 73 55 289) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: wypozyczalnia.bib@pwsw.eu lub czytenia.bib@pwsw.eu.

Katalog Biblioteki jest dostępny na stronie https://biblioteka.pansp.pl/katalogi/.

W szczególnych przypadkach istnieje możliwość udostępnienia księgozbioru z czytelni do wypożyczenia (po wcześniejszym podpisaniu przez Czytelnika zobowiązania o zwrocie dzieła w ustalonym przez bibliotekarza terminie – maksymalnie do trzech dni).

W trosce o wspólne bezpieczeństwo obowiązują następujące zasady:

1. Wejście do budynku Biblioteki Uczelnianej – przedsionka – jest możliwe tylko w maseczce oraz po uprzedniej dezynfekcji rąk (płyn dostępny przy wejściu).
  2. Przy stanowisku obsługi czytelnika może przebywać tylko 1 osoba.
  3. Wypożyczający powinni posiadać własny długopis.
  4. Czytelnicy oczekujący na wejście do Biblioteki – przedsionka – zobowiązani są do zachowania bezpiecznej odległości 1,5 metra.
  5. Zwroty kierowane są na 4-dniową kwarantannę, zanim ponownie zostaną udostępnione do wypożyczenia.
  6. Drzwi wejściowe do Biblioteki są otwarte w godzinach wskazanych powyżej.
  7. Do odwołania wyłączone są z użytku: czytelnia, katalogi, toalety.
  8. Biblioteka nie przyjmuje do odwołania darów.

Maseczka. Dystans. Dezynfekcja rąk.

Trzy proste czynności, które mogą ochronić Ciebie i Twoich bliskich. Nie zapominaj o nich!