13 kwietnia 2023

Odjazdowy Bibliotekarz – zapraszamy na rajd rowerowy

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników oraz wykładowców Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu do udziału w rajdzie rowerowym w ramach ogólnopolskiej kampanii rowerowo-czytelniczej Odjazdowy Bibliotekarz.

Głównym organizatorem przemyskiej edycji jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, natomiast jednym ze współorganizatorów jest Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu.

Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się 2 czerwca 2023 r. (piątek). Przewidziana trasa rajdu to: Przemyśl – Arboretum w Bolestraszycach – Przemyśl (ok. 16 km)

Program rajdu rowerowego:

godz. 9:00-9:15 – zbiórka przy krytej pływalni POSIR w Przemyślu, ul. 22 Stycznia 8

godz. 9:15 – start rajdu, przejazd rowerowy do Arboretum w Bolestraszycach

godz. 10:00-13:00 – postój z atrakcjami, ognisko

godz. 13:00 – powrót do Przemyśla

Co zrobić, by wziąć udział w rajdzie?

Obowiązują zapisy, których można dokonać w Bibliotece Uczelnianej (wypożyczalnia, parter) – osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Kontakt: Agnieszka Mickiewicz, a.mickiewicz@pansp.pl, 16 73 55 287

Zapisy trwają do 18 maja 2023 r. Zgłoś się już dziś!

Osoby, które nie posiadają własnego roweru będą miały możliwość wypożyczenia roweru uczelnianego na czas rajdu.

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja koordynowana przez Fundację Normalne Miasto – Fenomen, której celem jest promowanie czytelnictwa i bibliotek.

www.odjazdowybibliotekarz.pl