27 października 2023

Nowy system biblioteczny – nowa jakość obsługi Czytelników w Bibliotece Uczelnianej

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że w Bibliotece Uczelnianej Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu został wdrożony system PROLIB w ramach Projektu pn. „Uczelnia dostępna – PWSW” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

System biblioteczny PROLIB pozwala na pełną automatyzację procesów bibliotecznych takich, jak:

• Kontrolowanie wypożyczeń, czytelników oraz zbiorów,
  • Udostępnianie własnych katalogów w internecie,
  • Wyszukiwanie i udostępnianie konkretnych dokumentów.

System biblioteczny jest wyposażony w nowoczesną multiwyszukiwarkę INTEGRO, która daje możliwość wyszukiwania pełnotekstowego, podpowiadania w zapytaniach treści i składni słów oraz wykorzystywania gotowych filtrów.

Katalog INTEGRO Biblioteki Uczelnianej jest dostępny na stronie: https://katalog.pansp.pl/catalog

Najnowszym innowacyjnym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna mPROLIB dla czytelników. W intuicyjny sposób użytkownik ma dostęp do oferty biblioteki w swoim telefonie.

Aplikacja mobilna mPROLIB jest do pobrania w Google Play lub w App Store.

Aplikacja w pełni obsługuje katalog biblioteki oraz konto czytelnika biblioteki.

Po poprawnym zalogowaniu się do aplikacji przy użyciu danych z konta czytelnika, użytkownik aplikacji może:

• Przeszukiwać katalog
  • Zamawiać i rezerwować materiały biblioteczne do wypożyczenia
  • Czytać zasoby biblioteczne dostępne on-line
  • Sprawdzać statusy materiałów będących na jego koncie

Instrukcja rejestracji i logowania się do Integro