20 maja 2024

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Odjazdowego Bibliotekarza

Odjazdowy Bibliotekarz

– zapraszamy na rajd rowerowy

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników oraz wykładowców Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu do udziału w rajdzie rowerowym w ramach ogólnopolskiej kampanii rowerowo-czytelniczej Odjazdowy Bibliotekarz.

Głównym organizatorem przemyskiej edycji jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J.G. Pawlikowskiego w Przemyślu przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie, natomiast jednym ze współorganizatorów, podobnie jak w ubiegłym roku, jest Biblioteka Uczelniana PANS w Przemyślu.

Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się 6 czerwca 2024 r. (czwartek). Przewidziana trasa rajdu to: Przemyśl – Zespół Dworsko-Parkowy w Medyce – Przemyśl (ok. 16 km w jedną stronę)

Program rajdu rowerowego:

godz. 8:00-8:15 – zbiórka przed Galerią Sanową /wejście przy schodach od strony ul. Sanowej/

godz. 8:15-8:30 – przygotowanie do startu

• sierż. szt. Alicja Tysowska-Prejzner, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu – kilka słów o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze

godz. 8:30-10:00 – przejazd rowerowy /Galeria Sanowa – Zespół Dworsko-Parkowy w Medyce/

godz. 10:00-13:00 – postój z atrakcjami /Zespół Dworsko-Parkowy w Medyce/:

• Podróżując, uwalniasz swój potencjał – spotkanie z Maciejem Młynarczykiem, autorem książki pt. „Idę, słuchając życia. Prawdziwa historia o wędrówce do Santiago de Compostela”;
  • Z rowerem i książką – grywalizacje sportowo-zręcznościowe;
  • Piknik.

godz. 13:30-14:45 – powrót do Przemyśla – zakończenie przejazdu przy schodach od strony ul. Sanowej

Co zrobić, by wziąć udział w rajdzie?

Obowiązują zapisy, których można dokonać w Bibliotece Uczelnianej (wypożyczalnia, parter) – osobiście lub telefonicznie.

Kontakt: Agnieszka Mickiewicz, a.mickiewicz@pansp.pl, 16 73 55 287

Zapisy trwają do 24 maja 2024 r. Zgłoś się już dziś!

Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja koordynowana przez Fundację Normalne Miasto – Fenomen, której celem jest promowanie czytelnictwa i bibliotek.

www.odjazdowybibliotekarz.pl